antalya elektronik sigara satışı
antalya elektronik sigara satılan yerlerden en büyüğü olan firmamız hizmetinizde

Antalya Elektronik Sigara Satılan Yerler

Elektronik sigara günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan bir üründür. Kapalı alanlarda içilmesine izin verilen bu cihaz, yapısı itibariyle normal sigara eşdeğerdir. Ancak normal sigaradan daha zararlı olduğu da bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda kanıtlanamamıştır. İnsanlar elektronik sigara Antalya içerisinde tüketmeye devam etmektedir. Ürünlerin satışlarının birçoğu Antalya üzerinde yapılmaktadır. Ancak Türkiye’nin her yerinde Antalya’da elektronik sigara satılan yerler gibi birçok yerde vardır.

Antalya elektronik sigara satışı, halen yasak olmasına rağmen devam etmektedir. Yasal bir suç olarak değerlendirilmese de hükümet tarafından hoş karşılanmamaktadır. Çünkü elektronik sigara vakaları tüm dünyada duyulmuş ve kişilerin de bu gibi kazalara maruz kalması istenmemektedir. Bu kazaların oluşma sebebi, eski modellerin yanlış tasarımı ve bu tasarımların ortaya çıktığı dönemde sahte ürünlerin de satışa sunulmasıydı. Tüketiciler de sahte ile orijinal arasındaki farkı anlayamayacağından, böyle durumlar yaşanmıştır. Günümüzde elektronik sigara satılan yerler, daha kaliteli ve güvenilir ürünler satmaktadır. Bu sayede tüketiciler alışverişlerini ve kullanımlarını gönül rahatlığı ile yapabilmektedir.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik sigara pilinin tüm cihazı besleyen elektrik sağlar. Neredeyse tüm elektronik sigaralar lityum veya lityum polimer piller kullanırlar, çünkü çok fazla yer kaplamaksızın çok fazla enerji depolayabilirler; Uyanıklar çoğu portatif elektronikten çok daha fazla akım çekiyor, bu yüzden iyi akülere ihtiyaç duyuyorlar.

Tüm küçük uyandırıcılar, sıradan sigaralar gibi görünenlerin yanı sıra kalem şeklindeki daha popüler modeller de yerleşik bir pile sahiptir. Bu, pil tükendiğinde (genellikle yaklaşık 300 şarj döngüsünden sonra), tüm cihazı atmanız ve değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bazı büyük elektronik sigaralar moda olarak adlandırılan cihazlar ayrıca dâhili pillere sahiptir. Bu piller genellikle daha büyüktür ve daha fazla enerji depolarlar, bu nedenle cihazın geri kalanını deneyim etme eğilimindedirler. Pil yeterli sayıda devire ulaştığında, şarj yeterli olmadığında, genellikle başka bir şey kırılır, örneğin düğmelerden biri söner.

Son olarak, çoğu parça çıkarılabilir pilleri kullanır. Birkaç boyutta geliyorlar, ancak neredeyse tüm modern cihazlar 18650 boyutlarını kullanıyor. Çıkarılabilir pillerin birçok avantajı var. Açıkçası, eğer pil boşalırsa, basitçe değiştirebilir ve modunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu, bağımsız bir şarj cihazında hızlı bir şekilde şarj olmanızı sağlar.

Tüm elektronik sigara satılan yerlerde parça satışı da yapılmaktadır. Elektronik sigaralarda sıvı depolamak ve fitile beslemek için bir çeşit depoya sahiptir. Puro benzeri modellerde, bu küçük bir atılabilir plastik kartuş olabilir; diğer modellerde tekrar kullanılabilir bir tank bulunur. Mayıs 2017’ye kadar çok çeşitli tanklar vardı, ancak AB’nin çelişkili mevzuatı sayesinde artık 2 mililitre ile sınırlıdır.

Elektronik sigaralar için sıvı depoları aslında oldukça karmaşıktır. Tasarımcı için büyük bir sorun, hava alacak ve hiçbir sıvı akmayacak bir tank yaratmaktır. En kolay yol, bobinin tankın üzerine konması, sıvıların fitil içinde asılı kalmasıdır. Bu genellikle kalem tipi cihazlarda kullanılan klinisyenlerin küçük tanklarında bulunur, ancak bazı büyük modeller de bu yöntemi kullanır.

Diğer tanklar, tankın dibinde, ağızlığa giden bir boruyla çevrelenmiş bir bobine sahiptir. Fitil borudaki küçük deliklerden geçer ve hava giriş delikleri tankın altındadır. Depoda fitil deliklerini kapatmak için yeterli sıvı olduğu sürece, içerideki kısmi bir vakum hava giriş deliklerinden sızmayı önler. Buharlar gerçekte fitil etrafına sarılmış bir tel veya metal bant bobini tarafından üretilir. Modern fitiller genellikle pamuktan yapılır, ancak geçmişte kuvars, seramik ve hatta çelik hasır kullanılır. Birçok açıdan bu, cihazın en basit kısmıdır; Fitil, sıvıyı bataryadan geçirir, bu da bataryadan ısındığında buharlaşır.

Bazı atomizörler “servise” tabi tutulur. Kendi serpantini ve fitili yapmanız gerekir. Diğerleri basitçe sökülen ve her iki haftada bir değiştirilen tek kullanımlık parçalar kullanırlar. Tamamen yapılandırılmış bir elektronik sigara şarj edilmiş bir bataryaya, bir sıvı dolu depoya ve bir bobine sahiptir. Düğmeye bastığınızda (veya ucuz modellerde sıkın), batarya sargıya güç vermeye başlayacaktır. İnce metalden yapıldığı için çabucak ısınır ve sıvı onunla temas eder. Hemen hemen, bobin küçük ama kalın bir buhar bulutu ile çevrelenecek.

Elektronik sigara satılan yerlerde, ürünlerin bakımı da yapılmaktadır. Ürünlerin bakımının gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Çünkü zaman içerisinde bazı parçalar eskiyebilir ya da aşınabilir. Buna bağlı olarak kazalar da meydana gelebilir. Bu tür kazaların meydana gelmemesi için tüketicilerin düzenli bir şekilde cihazlarının bakımını yaptırması gerekmektedir.

Elektronik Sigaralarda Kullanılan Sıvı Nedir?

Modern atomizörler için tasarlanan sıvı çoğunlukla bitkisel gliserin veya RG’dir. Hacmin % 80’ine kadar çıkabilir. Gliserin, çoğu tipte yağdan elde edilebilen doğal bir maddedir. Gliserin bitkisel yağlardan yapılmış elektronik sigara için sıvı içinde kullanılır, bu yüzden RG denir. RG toksik olmayan, renksiz, kokusuz bir sıvıdır, ancak tatlı bir tadı vardır. Çok kalın ve viskozdur, bu da yüksek RG içeriğine sahip sıvıların eski atomizörler ve küçük klitorizatörlerde iyi çalışmadığı anlamına gelir. Gliserin iyi absorbe etmek için çok viskozdur. Birçok ürün bir WG içerir. Gıda endüstrisinde bir tatlandırıcı olarak kullanılır ve ayrıca nemi tutmak için bazı ürünlere eklenir. Birçok ilaçta da bulunur. Bilim adamları uzun yıllardır çalışmış ve sağlık sorunları ile hiçbir zaman ilişkilendirilmemiştir. Yüksek seviyede RG’ye sahip sıvılar çok miktarda kalın buhar üretirler, ancak çok az rahat ederler.

Akışkanınızdaki bir RG’nin çoğu, muhtemelen propilen glikol veya PG’dir. Bazı sıvılar RG’den daha fazla PG içerir; daha az viskoz olduklarından, kleromizörlerde ve eski atomizörlerde daha iyi çalışırlar. PG, RG gibi alkoldür ve aynı zamanda neredeyse hiç kokusu yoktur. Zayıf tatlı bir tadı vardır, ancak tatlandırıcı olarak kullanılması yeterli değildir; ayrıca nemi tutmak için gıdalara, ilaçlara ve diğer ürünlere eklenir.

PG için başka bir uygulama antifrizdedir ve bu nedenle, bazı insanlar elektronik sigaraların sıvısının antifriz içerdiğini iddia etmektedir. Aslında bu kanıtlanmamıştır. PG, antifriz bileşenlerinden sadece biridir ve içinde kullanılmaz, çünkü toksik değildir. PG temelinde antifriz, çocuklar ve evcil hayvanlar için daha az zararlıdır. Suyun aynı zamanda antifriz maddesi olduğunu da belirtmek gerekir. Zararlı olduğu düşünülen bir üründe bazı maddeler kullanıldığından, ne kadar zararlı olduğu hakkında bir şey söylenemez. Antalya’da Elektronik sigara satılan yerlerde özel olarak şişelenmiş gliserin yağı bulunmaktadır. Elektronik sigaraların temel yakıtı olarak da bilinmektedir. Özel olarak şişelenmesinin sebebi de yanıcı olmasıdır. İyi bir şekilde muhafaza edilmesi ve satış yapılırken kutulanması gerekmektedir.

Fitillemede en iyi şeylerden biri leziz sıvıların en geniş seçimidir ve lezzetleri sayesinde her şeydir. Sıvı neredeyse tatsızdır, bu nedenle gıda katkı maddeleri ile tatlandırılır. Bununla birlikte endüstri, endişelenmeye değer olduğu katkı maddelerinin ortadan kaldırılmasıyla iyi başa çıkmıştır. Bununla birlikte, süpermarketten gıda lezzetlerini kullanmayın. Bazıları inhalasyon için zararlı olan yağlar içerir.

Son olarak, çoğu sıvı nikotin içerir. Bu, sigaraya bu kadar etkili bir alternatif olan wapping yapan şeydir. Tütün yapraklarına ateş açmadan nikotin isteğinizi tatmin edebilirsiniz. Nikotin de iyi bir nefes verir, bu yüzden sizin için önemliyse, yüksek bir nikotin içeriğine sahip bir sıvıyı deneyin. Nikotinsiz elektronik sigara likiti antalya içerisinde sitemizde kategoriler üzerinde satıştadır, inceleyebilirsiniz.

Bu dört içerikten başka bir şey içeren elektronik sigaralar için sıvılardan kaçınmak genellikle en iyisidir. Vitaminler, boyalar, kafein gibi takviyeler, sizin vepe’nin kalitesini hiçbir şekilde etkilemez ve aromalardan farklı olarak, inhalasyon için güvenli değildir. Burada listelenen malzemelere sadık kalırsanız, minimum riskle keyifli bir uyanma deneyiminin keyfine varacaksınız.

Bir kişi bir nefes alırsa, elektronik çip kartuşun içindeki hava tahliyesine tepki verir. Daha sonra atomizörde, tütün dumanını simüle eden, buharın oluşturulduğu bir reaksiyon gerçekleşir. Buharın sıcaklığı yaklaşık 50-60 ° C’dir. Gerçek sigaralardaki duman ile aynı sıcaklığa sahiptir. Kartuşlar, kullanıldığı gibi değişen sarf malzemeleridir. Bu tüketilebilir bileşimin bir propilen glikol ve lezzet çözeltisi içerir. Ayrıca, bileşim, bir kartuş satın alarak, bir kısmı isteğe göre seçilebilen nikotin içerebilir. Sıkıldığında, çözelti atomizere girer, burada bir ısıtma elemanının yardımıyla, sıcaklık buhar oluşumu için gereken seviyeye yükselir. Her nefes alındığında sigaranın otomatik olarak eklenmesi gerçekleşir. Modern elektronik sigaralarda, genellikle bir kartomizer kullanılır. Kartuşlu bir tür melez atomizer olarak da bilinmektedir. Katomizer’in ayırt edici özelliği, değiştirilebilir kartuşlar yerine tatlandırılmış sıvıların kullanılmasıdır. Atomizer, sıvının döküldüğü ve sonrasında buhar haline getirildiği bir fitil (ısıtma elemanı) ile özel bir kabın yerini almıştır.

Elektronik sigara satılan yerler antalya içerisinde gün geçtikçe artmaktadır. Ancak ABD, Kanada, Avustralya, Türkiye, Brezilya ve bazı Avrupa ülkelerinde hali hazırda yasaklandığını belirtmek gerekir. Bu, Dünya Sağlık Örgütü’nün onları bir nikotin replasman tedavisi yöntemi olarak tanımamasından kaynaklanmaktadır. Türkiye’de satışlar yasaklı olmasına rağmen tüketici sayısı oldukça fazladır. Bu ürün kapalı alanlarda tüketilebilmektedir.

antalya elektronik sigara satan yerler, antalya elektronik sigara satılan yerlerantalya elektronik sigara satışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir